Agustí Torelló XIC 2019
Droogte kan voor veel druivenrassen een probleem zijn als het gaat om opbrengst en een goede, volledige rijping. Maar de Xarello heeft hier relatief weinig last van. Deze wijn wordt volledig gemaakt van Xarello uit verschillende biologisch bewerkte wijngaarden met een kalkrijke bodem. Door de droogte is de opbrengst laag, met kleine geconcentreerde druiven met een goede balans tussen rijpheid en zuren.
Na de handmatige oogst worden de druiven geperst en wordt het sap overgedaan in roestvrijstalen tanks. De vergisting verloopt met behulp van een selectie van natuurlijke gisten. Een lierijping van 6 maanden geeft de wijn ronde, complexe tonen.
De wijn is rijk en fris tegelijk, met tonen van peer, perzik en wat tropisch fruit, aangevuld met de voor dit druivenras typische vegetale tonen. Fris en levendig met een lange, harmonieuze afdronk.
Artikelnummer | 67170 |
Druifsoort | Xarel-lo |
Wijnsoort | Witte wijn |
Jaargang | 2019 |
Inhoud | 750 ml |
Land | Spanje |
Gratis bezorgd binnen een straal van 20 km of bij besteding van € 100,-
Wanneer dit niet het geval is bedragen de verzendkosten € 6,95. Uiteraard is gratis afhalen in onze winkel ook mogelijk.
