Cantine Ermes Grillo Sicilia doc 'Aulico' 2023
Sappige, witte wijn van grillo uit Sicilië. Bloemig karakter. Lekker bij pasta met asperges en burrata. Ook lekker bij salade met gegrilde courgette en pijnboompitten.
Proefnotitie
Kleur Citroengeel.
Geur Peer, appel, sinaasappelbloesem, grapefruit.
Smaak Sappige wijn, fris en fruitig karakter, iets hartig, hoge doordrinkbaarheid.
Serveersuggestie Lekker bij pasta met groene asperges en burrata. Ook lekker bij salade geitenkaas.
Jaar 2021
Regio Sicilia
Druif grillo
Grillo is een inheems druivenras uit Sicilië en is een kruising tussen catarratto and moscato di alessandria. Grillo werd ooit uitsluitend gebruikt voor de productie van Marsala, maar daar is sinds de jaren negentig verandering in gekomen. Sinds 2017 is het zelfs één van de officiële toegestane druiven binnen de DOC Sicilië (en mag er geen IGT meer van grillo worden gemaakt). De wijngaarden liggen op 350 meter boven zeeniveau in de vallei van Belice in het zuidwesten van Sicilië. Na de oogst ondergaan de druiven een koude schilweking van 7 tot 10 uur om zoveel mogelijk smaken te onttrekken. Daarna worden de druiven zachtjes geperst en het sap vergist. Het resultaat is een lichtvoetige, frisse wijn met aroma's van citrus, peer en sinaasappelbloesem.
Artikelnummer | 65858 |
Streek | Sicilië |
Gebied | Sicilië |
Druifsoort | Grillo |
Wijnsoort | Witte wijn |
Jaargang | 2023 |
Inhoud | 750 ml |
Land | Italië |
Gratis bezorgd binnen een straal van 20 km of bij besteding van € 100,-
Wanneer dit niet het geval is bedragen de verzendkosten € 6,95. Uiteraard is gratis afhalen in onze winkel ook mogelijk.