Luigi Einaudi Moscato d'Asti 2024
KLIMAAT & TERROIR: Mild continentaal klimaat met lange, koude winters en warme, vaak droge zomers. De wijngaarden liggen op 280 meter hoogte en zijn gericht op het zuidwesten. De bodem is rijk aan kalk en mergel.
VINIFICATIE: De most wordt gekoeld tot 0°C en langzaam vergist in afgesloten tanks waarbij de mousse ontstaat. Bij het gewenste evenwicht tussen alcohol en restsuiker wordt de vergisting onderbroken door de temperatuur flink te verlagen.
DRUIVEN: moscato
ALCOHOL PERCENTAGE: 5,00%
GEUR & SMAAK: Strogele wijn met een intense, frisse geur van muskaatdruiven, zoete appel en peer. Friszoete smaak met een elegante mousse en aroma’s van rijpe perzik en fris exotisch fruit.
SERVEERSUGGESTIE: Met nog geen zes procent alcohol is deze wijn – jong gedronken - uitermate geschikt als aperitief, maar ook ideaal bij desserts op basis van fruit en ijs.
WEETJE: De druiven komen uit de wijngaarden die liggen in de gemeente Castiglione Tinella (Cuneo) op een hoogte van 280 meter, wat zorgt voor een mooie zoet-zuur balans in de druiven.
Poderi Einaudi werd opgericht door Luigi Einaudi, econoom, journalist en na WO II de eerste president van Italië. Sinds 1990 is het wijnbedrijf in handen van zijn achterkleinzoon Matteo Sardagna, die het bedrijf op zijn beurt weer van zijn moeder Paola heeft overgenomen. De stelregel bij de keuze van wijngaarden is bij Einaudi dat ‘a great wine can only come from a great vineyard and great terroir’. De cru's San Luigi in Dogliani en Cannubi, Terlo en Bussia in Barolo spreken wat dat betreft tot ieders verbeelding. Sinds Matteo de leiding heeft, zijn er flinke stappen gemaakt in het wijnbedrijf. Een nieuwe kelder met beproefde vinificatiematerialen in een nieuw jasje zoals terracotta amfora's, nieuwe wijngaarden in Barolo en een biologische bewerking van de wijngaarden zijn maar enkele voorbeelden. Poderi Einaudi is een dynamisch wijnhuis dat de eigenschappen van het veelzijdige terroir in Dogliani en Barolo op zowel klassieke als moderne wijze tot uitdrukking wil brengen.
Artikelnummer | 67742 |
Wijnhuis | Luigi Einaudi |
Streek | Piëmonte |
Gebied | Langhe |
Druifsoort | Moscato |
Wijnsoort | Witte wijn |
Jaargang | 2024 |
Inhoud | 750 ml |
Land | Italië |
Gratis bezorgd binnen een straal van 20 km of bij besteding van € 100,-
Wanneer dit niet het geval is bedragen de verzendkosten € 6,95. Uiteraard is gratis afhalen in onze winkel ook mogelijk.
